Moštování 2023 se SKOVÍZem

07.10.2023

V sobotu 7.října jsme se po obědě sešli v klubovně Na Lajně a zahájili jsme sklizeň "mejlových" modrých hroznů. Pepíno dovezl velkou nádobu 60l a dvě bedýnky bílých hroznů. Vláďa "Lenin" přivezl od Pavla, co bydlí naproti zvonici, 5 přepravek modrých hroznů.

Ve 14 hodin jsme začali hrozny mlít a následně v lisu vytlačovat šťávu, což nám vydrželo až téměř do tmy. Moštování se účastnila četa rekreantů ve složení:

Pepíno Tonar, Vláďa Lenin, Jakub Krejza, Jirka Krejza, Jenda Macura, Pepa Uher, Jarda Klípa, Mejla Hejnák, Pavel D., Ondra Svejkovský a Honza Vaněček. Fandila a dozírala děvčata Zuzka Krejzová, Laděnka Urbanová, Klárka a Markéta Bočkovi, Hanka Vaněčková. Nakonec navečer dorazili z práce Broňa Bočko a Dondoš.

Vylisovali jsme přes 80 litrů výborného vinného moštu, kterým jsme naplnili 3 demižony (2 červeným á 15l a 1 bílým á 25l). Doslazovali jsme dle doporučení Dondošova kamaráda vinaře na 22 stupňů Blg, přidali kvasinky a demižony přestěhovali do klubovny. Vylisované slupky jsme dali do velkého sudu, přidali 3 kg cukru, asi 4litry vody a zkoušíme připravit kvas na vypálení vínovice.

Večer jsme poseděli venku, kluci hráli na kytary, elektrickou basu a housle. Prostě krásně strávené odpoledne a večer v našem požehnaném kraji.

PS: a už jen čekáme až začne moštík kvasit, bouřit a budeme mít vlastní skorkovský burčák

za společnost SKOVIZ s.r.o.

Honza Vaněček

jednatel