MÍČOVÝ SEDMIBOJ 2023

19.08.2023

Skorkovský 7boj 2023

V sobotu 19.srpna 2023 jsme uspořádali již 28.ročník Skorkovského 7boje, kterého se symbolicky zúčastnilo 28 dvojic. Ty se utkaly v sedmi míčových disciplínách – tenis, volejbal, nohejbal, ping-pong, házená sedmičky, basket šestky, fotbal penalty. Při prezentaci si každá dvojice vylosovala svoje startovní číslo a každý hráč dostal triko s logem 7boje. Po zahájení se začal hrát tenis, volejbal a házená při které bohužel došlo k prvnímu úrazu. Nevydrželo koleno jednoho z Obříků. Házenou vyhráli Rákosníci, druhé místo obsadili Horečáci, třetí Cabroni a Lajna. Ve volejbale opět zvítězili Rákosníci nad Maďary, třetí byli Ale Úplně a Horečáci. Po házené se rozehrál ping-pong kde první byli STS, druhé místo Cabroni a třetí Ale Úplně a Imbus. V basketu vyhrál Slovánek nad M+J, třetí místo patřilo SojSku a Jitřence. Ve finále tenisu vyhráli Cabroni nad Rákosníky, třetí skončili MaVo a Lajna. V nohejbale došlo bohužel k druhému úrazu, kdy si hráčka Hlavence utrhla achilovku a tak ji odvezla přivolaná záchranka do nemocnice v MB na operaci. Nohejbal vyhráli Horečáci, druhé místo obsadili Šlahouni, třetí Rákosníci a MaVo. V závěrečných penaltách vyhráli Rákosníci, druhý byl Slovánek a třetí Vaňousci + Žebřiňák.

Celkovými vítězi se stali Rákosníci se ziskem 48 bodů. Další tři týmy získaly shodně 32 bodů a rozhodovalo tedy lepší umístění v jednotlivých disciplínách. I to však nerozhodlo úplně a tak druhé místo obsadili Cabroni společně s Horečáky, třetí byl Slovánek, který v jedné disciplíně nebodoval.

Tým pořadatelů pracoval v osvědčené sestavě Zdenda Hájek, Mejla Hejnák, Pepa Hubert, Petr Kodl, Míra Srba a Pepík Uher. Za pípou se vystřídali dvojice Markéta Bočková+Renata Hubertová s Jarou Klípou a Honzou Vaněčkem, bramboráky hrdinně smažila dvojice Alice Kodlová+Hanka Vaněčková. K jídlu byla gulášovka, párek, trampské cigáro, těstovinový a rajčatový salát. K pití Radegast 10, Plzeňský ležák, spousta nealko piva, cola, malinovka. Po celý den bylo krásné slunečné počasí, teplota na sluníčku přesáhla čtyřicítku a ve stínu bylo i 33 stupňů. Poslední disciplína penalty skončila až kolem půl sedmé a tak vyhlášení výsledků proběhlo až v 19 hodin, druhý nejdelší turnaj v 7boji.

Díky všem účastníkům, divákům a týmu pořadatelů, bylo to super!