Světová premiéra pěveckého souboru LAJNOVÁČEK

02.12.2023

V sobotu 2.prosince 2023 v 17:10 hodin nastal ten výjimečný slavnostní okamžik prvního veřejného vystoupení pěveckého souboru LAJNOVÁČEK u příležitosti rozsvěcení vánočního stromu v obci Skorkov, která je srdcem "požehnaného kraje".

Po měsíční každodenní dřině, mnoha neveřejných zkouškách, na kterých to mezi členy často jiskřilo, nadešel den "D" = světová premiéra našeho souboru. Počasí nám přálo, sněhu bylo téměř po kolena, mrzlo jen praštělo a atmosféra byla elektrizující očekáváním. Někteří členové trémou zapomínali slova, jiní kloktali svařák aby prohřáli hlasivky. Společně jsme slavnostně nastoupili k vánočnímu stromu, před nás si stouply děti ze Skorkováčku, sbormistr Zdenda Veselý a dva kytaristé Jirka Krejza a Honza Lonka.

Starosta obce Tomáš Zach pronesl slavnostní vánoční řeč a přivítal oba soubory. Poté děti s pomocí Elišky Houskové přednášely básničky, které přítomní občané Skorkova, Podbrah, Otradovic i z přespolního Německa, ocenili potleskem. A na ně navázalo naše vystoupení.

Zahájili jsme asi nejznámější koledou "Nesem vám noviny", následovaly koledy "Z jedné strany chvojka a Já bych rád k Betlému". Čtvrtá v pořadí byla moderní písnička známá po celém požehnaném kraji a to Rolničky, rolničky kdy děti sólově zpívaly refrém. Pokračovali jsme koledou Půjdem spolu do Betléma, kdy poslední pátá sloka končící slovy "ruma, ruma, ruma dá", byla podaná opravdu s největším nadšením všech přítomných. Poslední tradiční koledou byla "Pásli ovce Valaši" a ve finále jsme si zazpívali písničku veselou a hravou "Vánoce, Vánoce přicházejí".

Po vystoupení následoval dlouhý potlesk, kdy všichni diváci a posluchači aplaudovali "ve stoje" = standing ovation, nemohli totiž sedět :-) a dožadovali se přídavku. Ten jsme bohužel již nemohli z časových důvodů přednést, neboť jsme odjížděli na světové turné, které začíná v milánské La Scale a končí v New Yorku před Rockefellerovým centrem.

Děkujeme za krásný zážitek a za rok budeme ještě lepší!!!